GSP
  • GSP
  • Advanced Member Topic Starter
2021-12-05T11:17:54Z
Originally Posted by: Kamatar87 

Nadam se stvarno da ce u iduca tri mjeseca doci neke konkretne vijesti s konkretnim boksacem.

Gledajuci ovo od nocas gdje ga je i ovaj Ahmetovic dva tri puta zakacio a manji je i laksi dosta vjerujem da bi Hrga polomio zube na Chisori npr.

Mislim da su mu ovih zadnjih par meceva zapravo medvjeda usluga. Lazno si je napumpao samopuzdanje koje mu je i inace visoko i vjerujem da kad dode pravi boksac slicnih gabarita koji nece zmirkat i spustat glavu vec stvarno boksat da bi mu mogo izazvat paniku u glavi.

Hrga je naucio da mu protivnici spustaju glavu i da ih kaznjava po potiljku al kad netko pokaze zube e to me zanima kako ce se nositi s time.

Naravno pokazali su njemu zube u amaterskoj karijeri mnogi i dobro se nosio ali u profiju jos nitko i vec je proslo jako puno vremena od kad mu je stvarno netko stao na crtu i mislim da tu lezi njegova najveca slabost.

Chisora je po meni pravi test kojeg bi se vjerojatno i moglo platiti.
Najvise bi ga volio vidjeti s Joyceom, Whytom ili Duboisom ali to se nece desit...

Ortiz koji ima 50+ godina i statican je mi isto ne izgleda kao neki veliki test..

Bez samopouzdanja se ne možeš do vrha, a bahatost mu je dosta splasnula od kad je prešao u drugi tim i izjave ako Bog da, ako se neke stvari poklope, ako izbubim bit će ipak korak nazad su daleko skromnije nego u amaterskim danima!

Vidjet ćemo kad dođe vrijeme pa svi biti pametniji.

Druga bi godina trebala donijeti i Filipu i Alenu prave mečeve i izazove.
JDS
  • JDS
  • Advanced Member
2021-12-05T12:37:51Z
Ortiz je isto godište kao Glover Teixeira aktualni UFC prvak.
Halima
2021-12-05T14:28:48Z
Jučer finale Grand prix Zagreb Milun je odustao od meča u finalu protiv Pratljačića zbog bolova u leđima.prvo mjesto je nosilo 1000 e, sad evandera vjerovatno zna jeli Marko morao nadoknaditi treneru cca 300 evriča jer je odustao od finala koje bi vjerojatno pobjedio..

Ne trolaj i ne započinji svađu.
evander
2021-12-05T16:33:14Z
Originally Posted by: Halima 

Jučer finale Grand prix Zagreb Milun je odustao od meča u finalu protiv Pratljačića zbog bolova u leđima.prvo mjesto je nosilo 1000 e, sad evandera vjerovatno zna jeli Marko morao nadoknaditi treneru cca 300 evriča jer je odustao od finala koje bi vjerojatno pobjedio..

Pijetraj je dosta čudan, za razliku od svih ostalih, on očekuje novac za svoj rad i usluge. Puno puta sam mu rekao da nije pošteno tražiti postotak od boksača kojeg je od nule doveo do olimpijske, europske ili svjetske medalje, objašnjavao sam mu da najbolji treneri, menadžeri i promotori svijeta, kao što su Diaz, braća Sauerland i Hearn, rade potpuno besplatno, ali nije mi vjerovao.
Kamatar87
2021-12-05T18:52:56Z
Originally Posted by: JDS 

Po papirima je 😉
JDS
  • JDS
  • Advanced Member
2021-12-05T19:02:14Z
Originally Posted by: Kamatar87 

Originally Posted by: JDS 

Po papirima je ;)

Nadam se da mu sljedeći protivnik nece biti Ortiz, iako je vrhunski boksač, samo radi tih priča
Halima
2021-12-05T19:35:03Z
Nisma znao da navedeni rade s amaterskim boksačima/mečevima i od istih uzimaju postotak..hvala evandera na odgovoru.lp
evander
2021-12-05T22:15:41Z

Nisma znao da navedeni rade s amaterskim boksačima/mečevima i od istih uzimaju postotak..hvala evandera na odgovoru.lp

Nema na čemu, uvijek ću rado poučiti ljude koji ne znaju puno o boksu, pa tako nisu znali ni da se u amaterskom boksu mogu zaraditi stotine tisuća kuna godišnje. Naravno, samo kod odabranih trenera.
GSP
  • GSP
  • Advanced Member Topic Starter
2021-12-05T23:01:00Z

I vezati ih ugovorom na 10 godina. Sve je u nas moguće😁

evander
2021-12-06T07:21:24Z
Originally Posted by: GSP 

I vezati ih ugovorom na 10 godina. Sve je u nas moguće😁

U nas je sve moguće, pa i osporavanje takvih ugovora na sudu. Jedan je pokušao, pa nije uspio. Pokazalo se da je ugovor savršeno legalan, pravovaljan i pošten.
Uđeš u klub kao balvan koji ne zna ništa o boksu - netko u tebe ulaže svoje znanje, trud, vrijeme i novac - naučiš boksati i počneš lijepo zarađivati od boksa - plaćaš naknadu onome tko ti je omogućio da zaradiš stotine tisuća kuna (kao u Hrgovićevom/Sepovom/Babićevom/Preskarovom slučaju). Ili ne naučiš boksati - nikad ne zaradiš ništa od boksa ili zaradiš siću - nikome ništa nisi dužan.
Ima i B varijanta, uđeš kao balvan u dvoranu i kažeš: "Ja nemam pojma o boksu, ali silno vjerujem u sebe i siguran sam da ću postati svjetska klasa. Koliko trebam mjesečno plaćati da me naučite boksati? Naravno, sve što kasnije zaradim u boksu zadržat ću za sebe". Ali takav se još nikad ni u jednom klubu nije pojavio.
Halima
2021-12-06T08:53:00Z
Evandera jel vi to nama hoćete reći da je npr. Babić sa svojim trenerom kao amaterski boksač zarađivao stotine tisuća kuna godišnje, a nama publici već neko vrijeme priča kako je preživljavao od redarske dnevnice (300kn)?
evander
2021-12-06T10:08:47Z

Evandera jel vi to nama hoćete reći da je npr. Babić sa svojim trenerom kao amaterski boksač zarađivao stotine tisuća kuna godišnje, a nama publici već neko vrijeme priča kako je preživljavao od redarske dnevnice (300kn)?

Halima, ja to Vama hoću reći da Babić DANAS kao profesionalac zarađuje stotine tisuća kuna, da je Preskar kao profesionalac ukupno zaradio oko 250.000 dolara neto, te da su Hrgović i Sep još kao AMATERI zarađivali stotine tisuća kuna godišnje. Unatoč seriji neuspjeha, ni Milun financijski ne stoji loše, iako je daleko od spomenutih iznosa. Svi osim Babića došli su u BK Leonardo bez ikakvog boksačkog iskustva. Zašto svaki put moram sve ispočetka objašnjavati?
Pa zar se ne sjećate onog čuvenog slučaja kad je "zli" Pijetraj ostavio "jadnog" Hrgovića na aerodromu u Kazahstanu s 40.000 dolara u džepu? To je bilo prije osam godina. Zar se niste zapitali odakle toliko novca mladom amateru iz Hrvatske koji dotad u seniorskom boksu nije osvojio ništa? Pa Hrgović je dvije godine u Kazahstanu zarađivao po 10.000 dolara mjesečno, a još godinu dana nešto manje. Što mislite, tko ga je naučio boksati i tko mu je ispregovarao takvu gažu? Zaslužuje li taj čovjek postotak?
pecho
2021-12-06T10:35:10Z
Originally Posted by: evander 

Halima, ja to Vama hoću reći da Babić DANAS kao profesionalac zarađuje stotine tisuća kuna, da je Preskar kao profesionalac ukupno zaradio oko 250.000 dolara neto, te da su Hrgović i Sep još kao AMATERI zarađivali stotine tisuća kuna godišnje. Unatoč seriji neuspjeha, ni Milun financijski ne stoji loše, iako je daleko od spomenutih iznosa. Svi osim Babića došli su u BK Leonardo bez ikakvog boksačkog iskustva. Zašto svaki put moram sve ispočetka objašnjavati?
Pa zar se ne sjećate onog čuvenog slučaja kad je "zli" Pijetraj ostavio "jadnog" Hrgovića na aerodromu u Kazahstanu s 40.000 dolara u džepu? To je bilo prije osam godina. Zar se niste zapitali odakle toliko novca mladom amateru iz Hrvatske koji dotad u seniorskom boksu nije osvojio ništa? Pa Hrgović je dvije godine u Kazahstanu zarađivao po 10.000 dolara mjesečno, a još godinu dana nešto manje. Što mislite, tko ga je naučio boksati i tko mu je ispregovarao takvu gažu? Zaslužuje li taj čovjek postotak?

Normalno da ne zaslužuje, kakve su to gluposti? Trebao mu je Hrgović dati možda 1 % i to jedino ako je dobre volje.

.Jesus.

Uglavnom šalu na stranu, bilo bi odlično da se Hrgović grune onog Zhang Zilleia (valjda sam dobro rekao). Dobar skalp bi mu to bio.
There isnt a hard time invented that i cannot handle.
Halima
2021-12-06T12:26:05Z
Nisam upoznat da se radilo o takvim iznosima ako je naravno da u tom slučaju trener/menadžer zaslužuje dio toga novca. Iako sad kad razmislim malo mi je čudno da je zarađujući stotine tisuća kao amater Sep svojedobno išao prodati bmw-a da plati pripreme za Olimpijske igre no dobro bi imate info iz prve ruke pa vam vjerujem.
Users browsing this topic