Zatoichi
2010-05-06T23:03:35Z
neurro wrote:

Zatoichi wrote:

ive wrote:

To je apsolutno istina, samo što kod njih odlazak na utakmicu znači obavezno uzeti kokice,pivicu i slično. To je više obiteljski piknik nego navijanje. Neka me dragi Zatoichi ispravi ako griješim, ali Ameri nemaju navijačke skupine kao mi ili drugdje u svijetu, to su više individualni navijači ili eventualno grupice od desetak ljudi. I onda još zamisli kad u takvom okruženju drot tejza klinca jer je malo potrčao terenom, mislim aloooo?!?!?! Nije ni čudo da svak ima pištolj kad su tako blesavi...

tocno tako,povedes sina od 5 godina na utakmicu,jedes kokice,pijes kolu il pivu,narucis hot dog i uzivas u utakmici...nema tuca,nema straha da ce te neko tuci dok god nekrsis nikakva pravila...klinac koji je trcao na utakmici bio je teziran od pilicajca,stavljene su mu lisice i bio je uhapsen....sad ce imam kriminalni rekord i moci ce radit samo u mekdonaldsu....izgleda velika kazna al mali je prekrsio zakon i zato je platio,ovo je isto bio dobar primjer za ostale budale tak da se ovo nece zadugo desiti...znaci ostre kazne dok se navijaci nesmire i kazu fuck this,bicu miran il cu ostat kuci i gledat tv...

Baš me zanima da li bi se pandur tako ponašao i prije 11. rujna ... a ovo što zatoichi glumi stručnjaka za Ameriku kad kaže da ako te pandur udari pred kamerama da ga možeš tužit za milion dolara i sl. Dosta da pogledaš snimke globalista u demonstracijama po NY kako leže krvavi po cesti a kamera uredno snima pa se nitko nije obogatio.Ovo s tužbama za milijun su jaaako rijetki izdvojeni slučajevi koji se popraćeni medijima i obično napumpani.Uostalom isto to možeš i ovdje ako završi u novinama kao cigan i benz. pumpa.Pola rodbine mi živi u NY i Chicagu,bio sam desetak puta tamo znam šta je Amerika .. Ništa puno se ne razlikuje od ovdje osim što je policija zaštičenija nego bilo gdje drugdje u svijetu

hehe,intersantno da ja "glumim"strucnjaka a ti kao "turista"znas sve....hebiga,nekima se u hrvatskoj digne kiselina kad Zatoichi spomene kak je u americi ljepo il kak se nesto moze ovdje sto se kod vas nemoze...al ja tu nemogu nista osim da se vratim na temu.........ko sto sam rekao,ovdje nema organiziranih huligana,nema tuca sa policijom a ak se i desi negdje onda je vrlo rjetko,ak te policajac-i udari-e i to recimo vise puta a ti mu nisi nista uradio,mozes ga tuciti,stim odmah tuzis i department gdje on radi...ak imas dokaze,recimo snimka sa kamere,dobices ogromne pare bez da ides na sud..pravi se deal,ak ti trazis 1000.000 oni ce ti dati 600.000 stim da potpises ugovor da neces nista pricati reporterima ili javno...normalno,ti uzimas pare i sutis jer ak ides na sud moras platiti advokate i sve ostale troskove,,,....najbolji primjer je Rodney King,garavi kriminalac kojeg je policija ganjala i kad ga je uhvatila ,tukla dok nije promjenio boju...sve je to bilo snimljeno kamerom i priokazano na tv..bile su ogromne demonstracije gdje su garavi provaljivali po trgovinama i krali sta su stigli...Rodney King je dobio nekoliko miliona dolara koje je kasnije izgubio na svojim advokatima zato sto je pravio neke pizdarije...rodni je trenutno u zatvoru u kaliforniji.......to je sad ak si neduzan al ak ti pravis pizdarije,budes kaznjen maksimalno,od tebe prave primjer tak da drugi nebi to uradili..znaci velika razlika,ovdje mozes povesti citavu familiju,mater ,oca,djecu,zenu,jedan super dozivljaj,ko kad ides na diznilend,pravo fun....aj sad da vidim nekog od vas da povede familiju na utakmicu Hajduk-Dinamo.......isto mi se cini da vasi politicari koriste ovu situaciju da malo pojacaju policiju ,kao da zele da naprave policijsku drzavu gdje ce lakse moci kontrolisati i "normalan "narod
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
neurro
2010-05-06T23:44:01Z
Da,ja sam turist al nisam baš toliko glup da nemogu shvatiti kako neke stvari funkcioniraju ... a što se tiče tih američkih familijarnih odlazaka na utakmicu s hot-dogom u đepu imam jedno pitanje.Prije godinu dana oko jedan ujutro imao sam sudar i pošto mi je auto riknuo,prehodao sam od Novog Zg do Dubrave di mi cura stanuje i došo sam kod nje u 5 ujutro bez da mi se itko obratio na cesti ... e ajde ti to isto napravi u Bostonu.Mislim da bi ti trebalo sve ono oružje iz dućana + onaj jeep s PAMom odpozadi.
Rodney King je bio udarna vijest i to zna čitav svijet pa to baš i nije neki primjer i nije ni čudo da je dobio par miliona.Pa mogo bi i ovdje tražit odštetu kad bi naši novinari bili zainteresirani za takve slučajeve.Naravno,ne par miliona ali nešto da ...prema prilikama.Amerika je bajna zemlja,slažem se ali ne baš toliko bajna kolko mi je hoćeš nabit na nos :)20
nofrx
2010-05-06T23:50:50Z
Ja bi radije da se ugledamo na Novi Zeland, nego na Ameriku.
KW CHAMPION
Zatoichi
2010-05-06T23:52:04Z
neurro wrote:

Prije godinu dana oko jedan ujutro imao sam sudar i pošto mi je auto riknuo,prehodao sam od Novog Zg do Dubrave di mi cura stanuje i došo sam kod nje u 5 ujutro bez da mi se itko obratio na cesti .

sto nisi uzeo taksi:)23
It is only when a mosquito lands on your testicle that you realize that violence is never the answer.
Reaktivac
neurro
2010-05-07T00:05:35Z
Zatoichi wrote:

neurro wrote:

Prije godinu dana oko jedan ujutro imao sam sudar i pošto mi je auto riknuo,prehodao sam od Novog Zg do Dubrave di mi cura stanuje i došo sam kod nje u 5 ujutro bez da mi se itko obratio na cesti .

Zato što sam se htio prošetat ... mislio sam da češ me pitati pitati što nisam uzeo tenk 🙂!
Zatoichi
2010-05-07T00:35:12Z
Reaktivac wrote:

Zatoichi wrote:

Pa da bi se cura uvjerila koliko mu je stalo.

Romatnika i tak to... :)15 :)18

ahahaha:)1
kvele
2010-05-07T09:06:54Z
Meni samo jedna stvar nije jasna, a to je kako da ti bezgrešni BBB gdje god dođu(Rumunjska, Švicarska, Francuska..) naprave sranje i uvijek je policija kriva, bilo naša bilo te zemlje gdje se nalaze ?!?
Po meni bi trebalo odmah njih hapsiti s stadiona i pravac u zatvor po hitnom postupku.. Mislim da tako nešto ima u Engleskoj, gdje se sudac za prekršaje nalazi na stadionu, i odmah ti odrežu kaznu.. A ti poslije razmišljaj kako ćeš pravdati nedolazak na posao, itd..

A kod nas se samo odgovornost pomiče, i svi žmire, skrivajući se pod tim da policija ne valja.. Ni ja nisam obožavatelj njihovog lika i djela..ali ovako ne ide..

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/05/06/0610006.html?pos=n1 

Ajde pogledajte ovog jadnika koji udara zaštitara?? i to je ljudski?
A većina ih ja takva, kad su u grupi onda su turbo jaki..i imaju snažan osjećaj da su face.. I pretpostavljam da će ovaj isti poslije biti frajer u svojem malograđanskom društvu jer je udario zaštitara na utakmici, još kad se priča malo preuveliča.. bit će heroj..

Da nema ovakvih idiota ne bi bilo ni potrebe za nikakvom intervencijom.. Ako se ta jebena baklja ne smije paliti koji k.. ju pale?? i sad će biti priče sve je krenulo radi jedne baklje...a problem je puno dublji.. nažalost..

Imperare sibi maximum imperium est!
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T09:31:31Z
Nije me bilo par dana na forumu pa tek sad čitam ovaj topic. Koliko god me veseli što ipak većina ljudi u ovom topicu zna što se, kako i zašto dogodilo, frapira me količina debilizma, naivnosti i zlobe pojedinih ljudi. Pročitao sam prve 3 od 6 stranica i gadi mi se čitati dalje. Neću vas imenovati ali:

Nemoj ovo raditi.

1) maksimalno 500 ljudi baca stolice na specijalce na sjeveru - oni pak nakon tekme mlate svih nekoliko tisuća ljudi koji silaze rotorom s tribine

2) zbog jedne baklje privodi se navijač - zašto se taj isti zakon ne primjenjuje par dana kasnije u Šibeniku na finalu kupa gdje gore deseci baklji i dimnih? Zakon nije isti za sve?

3) Huligani i nasilnici među navijačima zaslužuju kazne po principu- privođenje, suđenje, kazna (ovako se radi u pravnoj državi), a ne ubijanje od batina, pa privođenje, pa ubijanje od batina u policijskoj stanici, pa tek nakon nekoliko sati pružanje medicinske pomoći i to sve ako imate sreće. Ako nemate, onda vam se puca u prsa

4) snimka sa sjevera - tata nosi curicu u rukama i bježi OD POLICIJE - dakle od onih koji bi ga trebali štititi, a traži sigurnost za sebe i curicu bježeći OD policije

5) specijalci - priča za sebe. Znam ih osobno dosta, od pravih dečkiju, fakina, domoljuba i normalnih ljudi koji samo rade svoj posao, pa do nažalost oni drugih, iskompleksiranih likova, mahom totalno neuspješnih u životu, ne znaju s curama, nemaju prijatelje, ljudi ih ne cijene, ali ulaskom u interventnu, postaju dio plemena, odjednom imaju pendrek, pištolj, čistu odjeću na sebi, odjednom su zakon, sila, forca. I takvi žive za trenutke slave, adrenalina, pendrečenja klinaca po stadionima. A kad trebaju pokazati muda, tada ih premlati šačica mafijaša-redara (neki će se sjetiti događaja na koji aludiram)

Dragi moji forumaši koji opravdavate 01.svibnja:
- nadam se da vaši sinovi NEĆE dobiti batina samo zato što na tekmi navijaju za svoj klub
- da vaše kćeri NEĆE dobiti batina zato jer su se slučajno s dečkom našle u okolici stadiona u trenutku kad kornjače u naletu ludila batinaju sve što se kreće u krugu 1 km od stadiona
- da se vaše kćeri NEĆE udati za kretenčine poput vas koji smatrate da žene nemaju što tražiti na sportskim priredbama već trebaju doma rintati po kući.
- da će vam djeca ili barem unuci živjeti u državi u kojoj će policija hapsiti lopove, kriminalce, korumpirane političare, ratne profitere, mafijaše, a ne u kojoj će liječiti komplekse batinanjem seljaka, štrajkaša, studenata ili navijača

...

shogo
2010-05-07T09:40:08Z
Dragi fist...

slažem se s tobom oko prekomjerne sile...
Ali gle...zbog takvih danas nisi siguran naveče hodat po cesti...neka takvi nauče lekciju...jednom, drugi put, treći će ih bit mrvu manje...
Iskusio sam puno takvih debila koji se nazivaju navijači i na sebi...da nisam malo teži i spretniji ne bi se dobro proveo...iz čista mira...i da, dobrodošao u hrvatsku realnost gdje obitelji nemaju što tražiti na stadionu jer je opasno po život...a najviše zbog hrpetina iskompleksiranih debila koji su kad su sami manji od makova zrna...i kasnije zbog policijske reakcije na to...E TO TI JE U HRVATSKOJ COLLATERAL DAMAGE!

jer doma drže mamicu za suknjicu i žive u svojoj jadnoj sobici 2x2...odlično su to sve pokazali u metastazama!
A znači policija treba stajati i promatrati a kasnije hapsiti i pogladiti po guzi, dat im besplatnu večericu i fino domeka...e...nema više milicije ni reda ni rada!

I JEDNI I DRUGI SU PRETJERALI...

ajd pozdrav!
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T09:49:59Z
shogo wrote:

A znači policija treba stajati i promatrati a kasnije hapsiti i pogladiti po guzi, dat im besplatnu večericu i fino domeka...e...nema više milicije ni reda ni rada!

Policija treba uhititi, a sud kazniti. Policajac ako želi biti istovremeno i sudac i izvršitelj nek završi pravni fakultet, a ako to nije u stanju, onda nek suđenje prepusti pametnijim ljudima, a on nek radi svoj posao prema pravilima službe i Ustavu Republike Hrvatske.
kvele
2010-05-07T09:50:10Z
fist wrote:

Nije me bilo par dana na forumu pa tek sad čitam ovaj topic. Koliko god me veseli što ipak većina ljudi u ovom topicu zna što se, kako i zašto dogodilo, frapira me količina debilizma, naivnosti i zlobe pojedinih ljudi. Pročitao sam prve 3 od 6 stranica i gadi mi se čitati dalje. Neću vas imenovati ali:

Dragi moji DEBILI koji odobravate policijsko batinjanje od 01. svibnja 2010 za vas samo nekoliko nabacanih misli:

1) maksimalno 500 ljudi baca stolice na specijalce na sjeveru - oni pak nakon tekme mlate svih nekoliko tisuća ljudi koji silaze rotorom s tribine

2) zbog jedne baklje privodi se navijač - zašto se taj isti zakon ne primjenjuje par dana kasnije u Šibeniku na finalu kupa gdje gore deseci baklji i dimnih? Zakon nije isti za sve?

3) Huligani i nasilnici među navijačima zaslužuju kazne po principu- privođenje, suđenje, kazna (ovako se radi u pravnoj državi), a ne ubijanje od batina, pa privođenje, pa ubijanje od batina u policijskoj stanici, pa tek nakon nekoliko sati pružanje medicinske pomoći i to sve ako imate sreće. Ako nemate, onda vam se puca u prsa

4) snimka sa sjevera - tata nosi curicu u rukama i bježi OD POLICIJE - dakle od onih koji bi ga trebali štititi, a traži sigurnost za sebe i curicu bježeći OD policije

5) specijalci - priča za sebe. Znam ih osobno dosta, od pravih dečkiju, fakina, domoljuba i normalnih ljudi koji samo rade svoj posao, pa do nažalost oni drugih, iskompleksiranih likova, mahom totalno neuspješnih u životu, ne znaju s curama, nemaju prijatelje, ljudi ih ne cijene, ali ulaskom u interventnu, postaju dio plemena, odjednom imaju pendrek, pištolj, čistu odjeću na sebi, odjednom su zakon, sila, forca. I takvi žive za trenutke slave, adrenalina, pendrečenja klinaca po stadionima. A kad trebaju pokazati muda, tada ih premlati šačica mafijaša-redara (neki će se sjetiti događaja na koji aludiram)

- nadam se da vaši sinovi NEĆE dobiti batina samo zato što na tekmi navijaju za svoj klub
- da vaše kćeri NEĆE dobiti batina zato jer su se slučajno s dečkom našle u okolici stadiona u trenutku kad kornjače u naletu ludila batinaju sve što se kreće u krugu 1 km od stadiona
- da se vaše kćeri NEĆE udati za kretenčine poput vas koji smatrate da žene nemaju što tražiti na sportskim priredbama već trebaju doma rintati po kući.
- da će vam djeca ili barem unuci živjeti u državi u kojoj će policija hapsiti lopove, kriminalce, korumpirane političare, ratne profitere, mafijaše, a ne u kojoj će liječiti komplekse batinanjem seljaka, štrajkaša, studenata ili navijača

A za vas osobno, ne nadam se ništa jer vama s tim zatucanim mozgovima nema pomoći!

1) već s tvojim biranim riječima(DEBILI) vidim o kakvom je čovjeku riječ..a ideš držati prodike o iskompleksiranim specijalcima..

2) mislim da nitko pametan ne odobrava bilo kakvu nepotrebnu uporabu sile, bilo s strane policije ili bilo s strane navijača(odnosno huligana)

3) baklja je baklja i treba ih izbaciti s svih stadiona bilo da se igra u Splitu, Šibeniku, Rijeci, Osijeku itd..

4) ti pišeš o ovom slučaju kao da je to nešto izolirano, a sranja se stalno događaju, ovo je očito bio pokušaj da se zakon konačno počne provoditi(paljenje baklje) a zašto baš sad, ne znam, ali činjenica je da su došli po dečka mirno, i nitko nije nikoga batinao, na što se rulja digla i naravno s leđa počela udarati zaštitare i policajce.. tko je tu kriv?? ako ne vjeruješ pogledaj link na kojemu se sve lijepo vidi.. A vidi dečeca, pravi revolucionar, 40 kg s krevetom... pa se poslje sakrio uz rub tribine.. Kladim se da bi počeo plakat ko pička da su ga mirno odveli.. ali kad je u grupi onda je mnogo snažan, onda je mnogo jak..

5) Kao što sam već napisao Torcida i BBB rade sranja i u inozemstvu, a javna je tajna da je izazivanje nereda nešto što se cijeni u tim krugovima, i da ljudi koji prave sranja dobivaju određene statuse u takvim grupacijama, i priče koje kasnije kolaju na neki način ih stigmatiziraju

6) Naravno da pretjerana upotreba policijske prisile nije dobra, ali s druge strane stavi se na mjesto policajaca, došl isu mirno da izvedu dečka, a ovi debili se sjatili i počeli ih udarati i bacati stolice po njima..itd.

7) osobno žao mi je kolateralnih žrtava(žene, djeca i nedužnih), ali ovih idiota koji konstatno prave sranja nije..i ovo je očito bio pokušaj mirnog izdvajanja onih koji pale te jebene baklje..a ako ti odobravaš rulju koja je zaštitnički stala u smisli izazivanja sukoba, i gađanja stolicama.. onda stvarno..

8) nitko normalan ne misli da ženama i djeci nije mjesto na stadionu, ali u ovakvim uvjetima kakvi kod nas vladaju ja iskreno nikad svoje dijete ne sjever ne bi poveo.. a i o zapadu bi razmislio..

9)za Fista-- > ako me budeš išao quote-at onda bi te samo zamolio da izdvojiš točku s kojom se ne slažeš, pa i obrazložiš..umjesto da vrijeđaš.. Hvala.

engineer
2010-05-07T10:03:22Z
fist wrote:

Dragi moji DEBILI koji odobravate policijsko batinjanje od 01. svibnja 2010 za vas samo nekoliko nabacanih misli:

A za vas osobno, ne nadam se ništa jer vama s tim zatucanim mozgovima nema pomoći!

taj tata ima puno mozga..

neznam ja ko je tu zatucan... pa daj, daj mi snimku gdje batinaju zene ,djecu, i sl.. znam da su to radili BBB na trgu prije utakmice s englezima, i za to je postojala snimka( na rtlu hvala bogu bilo).. ovu jos nisam vidio, svi pricaju o tome pa me zanima.. dokaži da ti nisi zatucan ko ja pa mi baci neki dokaz..

kazes pedrecenja "klinaca"? hmm..ma neda mi se pisat uopce, to su poremeceni ljudi , a ne neki klinci.. kazes specijalci iskompleksirani? ok, mozda jesu, ali i 50posto sjevera je iskompleksirano jednako ako ne i vise.. i isto su jaki u skupini, vrijedi i za njih sve sto si napisao za specijalce..
Olde Scum
2010-05-07T10:05:57Z
ovdje imamo debile s dvije strane i koletralne žrtve koje najebu zbog jednih i drugih.
ali! ja nemogu očekivati da se navijači ponašaju racionalno i po zakonu (to ne rade po defaultu; pa navijaju za nekakav klub u korumpiranoj ligi, koji služi ko-zna-kakvim interesima - uglavnom svakakvim samo ne od općeg društvenog dobra, tuku se zbog nekih apstraktnih pojmova poput pripadnosti nečemu itd. da sad ne nabrajam..), ali moram to očekivati od policije koju plaćam iz vlastitog žepa.
e sad, ovaj tata koji bježi po tribini s curicom; gledaj moj primjer:
odem prije godinu - dvije sa kćeri tada 5-6 godina na prijateljsku tekmu Karlovac:Dinamo; stigne tamo i par stotina BBB-a; a utakmicu dođe osiguravati 10-ak temeljnih pandura u bijelim košuljama (bio je neki praznik), jel to nije propust organizatora (znači na 1. mjestu kluba, a zatim i policije, kako karlovačke, tako i ZG koji su MORALI znati da im je parsto huligana krenulo na gostovanje)
nije tu naravno kraj, dva debila milicajca u neko doba odluče sami upast među navijače i izolirat prekršitelja (neznam jel zbog baklji, tučnjava ili već kaj); pa koji kreteni!!? jasno je da nisu nikad bili u takvoj situaciji, a očito je i da nemaju dosta zdravog razuma i pameti da skuže da se to ne radi.. i naravno krene frka, stampedo, i na kraju murja počne pucat u zrak, a kasnije i pod noge BBBovcima kad su ih stisli na žicu..
a ja kad sam čuo prvi rikoše na onaj betonjari od stadiona kad je metak sletio - odmah se sjetim scene iz Mexican kad frajera ubije zalutali metak - uzmi malu i bjež preko ograde čim dalje.. usrali se ko grlice.
ko je tu ugrozio moje dijete i mene? navijači ili murja i organizatori? pa bili smo na drugom kraju iste tribine na kojoj su bili BBB, neki dečki došli do nas s bombonima, a bio je i dobar vatromet 🙂
da nemam ovo vlastito loše iskustvo (a nije jedino! neka se netko sjeti tekme Hrvatska: Slovenija kad su gostujuće navijače stavili na zapad-gore, iznad običnih civila; pa to neka zapale svijeću svi u HNS-u i MUPu da nije bilo stotine ozlijeđenih i mrtvih) reko bi da su navijači kreteni (jer dobar dio je); ali da su policajci i klubovi VIŠE krivi jednostavno je istina. uostalom, pa igra se na stadiona koji je veća pretnja sigurnosti nego svi boysi, specijalci i bengalke zajedno.. jednom kad se one stepenice na istok sruše i najebe 100 ljudi, onda će se tek neko zamislit.
ma sranje.
oprostite na predugom izlaganju. neće se ponovit.
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T10:24:15Z
kvele wrote:

1) već s tvojim biranim riječima(DEBILI) vidim o kakvom je čovjeku riječ..a ideš držati prodike o iskompleksiranim specijalcima..

2) mislim da nitko pametan ne odobrava bilo kakvu nepotrebnu uporabu sile, bilo s strane policije ili bilo s strane navijača(odnosno huligana)

3) baklja je baklja i treba ih izbaciti s svih stadiona bilo da se igra u Splitu, Šibeniku, Rijeci, Osijeku itd..

4) ti pišeš o ovom slučaju kao da je to nešto izolirano, a sranja se stalno događaju, ovo je očito bio pokušaj da se zakon konačno počne provoditi(paljenje baklje) a zašto baš sad, ne znam, ali činjenica je da su došli po dečka mirno, i nitko nije nikoga batinao, na što se rulja digla i naravno s leđa počela udarati zaštitare i policajce.. tko je tu kriv?? ako ne vjeruješ pogledaj link na kojemu se sve lijepo vidi.. A vidi dečeca, pravi revolucionar, 40 kg s krevetom... pa se poslje sakrio uz rub tribine.. Kladim se da bi počeo plakat ko pička da su ga mirno odveli.. ali kad je u grupi onda je mnogo snažan, onda je mnogo jak..

5) Kao što sam već napisao Torcida i BBB rade sranja i u inozemstvu, a javna je tajna da je izazivanje nereda nešto što se cijeni u tim krugovima, i da ljudi koji prave sranja dobivaju određene statuse u takvim grupacijama, i priče koje kasnije kolaju na neki način ih stigmatiziraju

6) Naravno da pretjerana upotreba policijske prisile nije dobra, ali s druge strane stavi se na mjesto policajaca, došl isu mirno da izvedu dečka, a ovi debili se sjatili i počeli ih udarati i bacati stolice po njima..itd.

7) osobno žao mi je kolateralnih žrtava(žene, djeca i nedužnih), ali ovih idiota koji konstatno prave sranja nije..i ovo je očito bio pokušaj mirnog izdvajanja onih koji pale te jebene baklje..a ako ti odobravaš rulju koja je zaštitnički stala u smisli izazivanja sukoba, i gađanja stolicama.. onda stvarno..

8) nitko normalan ne misli da ženama i djeci nije mjesto na stadionu, ali u ovakvim uvjetima kakvi kod nas vladaju ja iskreno nikad svoje dijete ne sjever ne bi poveo.. a i o zapadu bi razmislio..

9)za Fista-- > ako me budeš išao quote-at onda bi te samo zamolio da izdvojiš točku s kojom se ne slažeš, pa i obrazložiš..umjesto da vrijeđaš.. Hvala.

1) O kakvom je čovjeku riječ? Ja sam čovjek koji ne oprvadava nijedan oblik nasilja - u istoj mjeri ne odobravam niti navijačko niti policijsko nasilje

2) Tu se slažemo

3) Zašto se onda ne izbacuje u Šibeniku? Zašto se ne uzbacuje na maksimirskom jugu na istoj tekmi?

4) Taj koji ima 40kg s krevetom je snimljen i vrlo lako je mogao biti priveden poslije tekme i kažnjen novčano i zabranom dolaska na utakmice. Nije bilo potrebe za demonstracijom sile i privođenjem odmah. KAd već upučuješ na linkove pogledaj si onda i ovaj pa ćeš vidjeti kako bi se to TREBALO raditi.

5) BBB i Torcida su grupe sa po 7-8000 pripadnika od kojih manjina od cca 500 - 700 ljudi sudjeluje u neredima. Za takve su kazne, a ne za ostalih 90%. Čime su oni zaslužili teror?

6) Postupak u linku koji sam ti naveo govori da je trebali dečka privesti nakon tekme. Pogledaj si link još jednom

7) Onog klinju koji je redara udario s leša ne odobravam nimalo. Kukavički i jadno. A da sam bio na tribini i da me pendrekom potegnuo specijalac samo zato jer sam na krivoj tribini, budi siguran da bih mu vratio.

8) Da, zato i ja već dugo ne idem na klupske tekme, samo na repku. A nije me strah huligana, barem ne onih bez oklopa.

9) Sve sam ti obrazložio. Ako ti još nešto nije jasno pitaj.

fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T10:28:42Z
engineer wrote:

taj tata ima puno mozga..

neznam ja ko je tu zatucan... pa daj, daj mi snimku gdje batinaju zene ,djecu, i sl.. znam da su to radili BBB na trgu prije utakmice s englezima, i za to je postojala snimka( na rtlu hvala bogu bilo).. ovu jos nisam vidio, svi pricaju o tome pa me zanima.. dokaži da ti nisi zatucan ko ja pa mi baci neki dokaz..

kazes pedrecenja "klinaca"? hmm..ma neda mi se pisat uopce, to su poremeceni ljudi , a ne neki klinci.. kazes specijalci iskompleksirani? ok, mozda jesu, ali i 50posto sjevera je iskompleksirano jednako ako ne i vise.. i isto su jaki u skupini, vrijedi i za njih sve sto si napisao za specijalce..

1) nažalost, navijači imaju manje sofisticirane uređaje za snimanje "dokaza" ali masa svjedočanstava iz prve ruke mi je dovoljna. Ali ima snimak s rotora, pametnom dosta

2) Cijela tribina sjever je poremećena? Svi su bacali stolice? Moj inženjeru, da mi je vidjeti gdje si kupio diplomu.
kvele
2010-05-07T10:42:52Z
fist wrote:

1) O kakvom je čovjeku riječ? Ja sam čovjek koji ne oprvadava nijedan oblik nasilja - u istoj mjeri ne odobravam niti navijačko niti policijsko nasilje

2) Tu se slažemo

3) Zašto se onda ne izbacuje u Šibeniku? Zašto se ne uzbacuje na maksimirskom jugu na istoj tekmi?

4) Taj koji ima 40kg s krevetom je snimljen i vrlo lako je mogao biti priveden poslije tekme i kažnjen novčano i zabranom dolaska na utakmice. Nije bilo potrebe za demonstracijom sile i privođenjem odmah. KAd već upučuješ na linkove pogledaj si onda i ovaj pa ćeš vidjeti kako bi se to TREBALO raditi.

5) BBB i Torcida su grupe sa po 7-8000 pripadnika od kojih manjina od cca 500 - 700 ljudi sudjeluje u neredima. Za takve su kazne, a ne za ostalih 90%. Čime su oni zaslužili teror?

6) Postupak u linku koji sam ti naveo govori da je trebali dečka privesti nakon tekme. Pogledaj si link još jednom

7) Onog klinju koji je redara udario s leša ne odobravam nimalo. Kukavički i jadno. A da sam bio na tribini i da me pendrekom potegnuo specijalac samo zato jer sam na krivoj tribini, budi siguran da bih mu vratio.

8) Da, zato i ja već dugo ne idem na klupske tekme, samo na repku. A nije me strah huligana, barem ne onih bez oklopa.

9) Sve sam ti obrazložio. Ako ti još nešto nije jasno pitaj.

1) Poštujem i vjerujem da je ovdje većina takvih

3) Ne znam zašto, ali trebalo bi ne samo tamo nego svuda...

4) A možda je ovo neki novi pokušaj, a takva je praksa i na zapadu, ako je netko napravio sranje izdvoji ga.. A smatram da mirno izdvajanje navijača ne bi smjelo biti okidač za neke nemire.. I dosta je više toga da sad pravdamo divljanje gomile jer su mirno, ali naglašavam mirno došli po čovjeka?!? ako je to opravdan razlog za divljanje onda stvarno.. što je to onda?? pa nije sjeverna tribina favela, pa da murija ne smije tamo doći.. naravno mirno...
znači ti misliš da policija uopče ne smije doći na sjever i odvesti nekoga tko se ogriješio o zakon?! koliko ja tebe shvačam na kraju ispada kriva policja jer nije mirno privela tog debila nakon tekme.. il isam u krivu ??

5) Nažalost u takvim sranjima kad nastanu nemouće je kao na TV-u stisnuti pauzu i okrenuti se oko sebi i vidjeti tko točno pravi nered.. Ako misliš da je lagano griješiš.. --> Svejedno ne opravdam pretjerano batinjanje, posebno ne nedužnih.. ali zar su svi ovi koji su nahrnuli i počeli se naguravati i udarati s murijom i zaštitarima nedužni?!?

6) Ne, mislim da ga je trebalo privesti poslje, zašto?? Upravo je u tome problem, tko su ti navijači (BBB-i) da ne smije policija doči među njih?? --> u tome je i je problem što oni sebe, a vidim i ti, žele prikazati kao nešto uzvišeno, ako se na svim javnim skupovima policija smije nesmetano šetati mešu ljudima, zašto bi sjever bio rezervat?? odnosno neka posebna zona?! zato se i ponašaju kako se ponašaju..jer je njima cool da provociraju i da održavaju "rat" s policijom

7) slažem se s tobom u obje činjenice... ali nažalost kao što sam rekao, kad se sranje dogodi, teško je izdvojiti tko je dobar a tko loš, no to ne opravdava udaranje nedužnih.. jer sigurno jedna curica ili starica nije izazivala nerede..

8) nije te strah, a sam kažeš da ideš samo na utakmice reprezentacije, jer onda skoro nikad ne bude nereda... malo mi nije jasan tvoj odgovor..

bbbmarc
2010-05-07T10:44:13Z
individualizacija krivnje, i kak piše scumevil... sranje seže od početka, kriv je onaj:

- tko je izdao dozvolu da se na ruini opće mogu održavat utakmice
- tko je dopustio ulazak pirotehnike (i tko je unio pirotehniku)
- tko je dopustio ulazak ljudima pod utjecajem opijata na sportsku priredbu
- tko je organizator, jer očito nije adevkvatno organizirana i sigurna priredba
- tko je donio pogrešnu procjenu glede intervencije
- tko je upotrijebio prekomjernu silu
- tko je uništavao privatnu i/ili javnu imovinu
- tko je napao službene osobe

kad se jednom INDIVIDUALNO kazne SVI koji su krivi za ovo sve nabrojano... onda možemo govoriti da ima nade za neka rješenja tog problema
fist
  • fist
  • Advanced Member
2010-05-07T10:56:03Z
kvele wrote:

[
4) A možda je ovo neki novi pokušaj, a takva je praksa i na zapadu, ako je netko napravio sranje izdvoji ga.. A smatram da mirno izdvajanje navijača ne bi smjelo biti okidač za neke nemire.. I dosta je više toga da sad pravdamo divljanje gomile jer su mirno, ali naglašavam mirno došli po čovjeka?!? ako je to opravdan razlog za divljanje onda stvarno.. što je to onda?? pa nije sjeverna tribina favela, pa da murija ne smije tamo doći.. naravno mirno...
znači ti misliš da policija uopče ne smije doći na sjever i odvesti nekoga tko se ogriješio o zakon?! koliko ja tebe shvačam na kraju ispada kriva policja jer nije mirno privela tog debila nakon tekme.. il isam u krivu ??

6) Ne, mislim da ga je trebalo privesti poslje, zašto?? Upravo je u tome problem, tko su ti navijači (BBB-i) da ne smije policija doči među njih?? --> u tome je i je problem što oni sebe, a vidim i ti, žele prikazati kao nešto uzvišeno, ako se na svim javnim skupovima policija smije nesmetano šetati mešu ljudima, zašto bi sjever bio rezervat?? odnosno neka posebna zona?! zato se i ponašaju kako se ponašaju..jer je njima cool da provociraju i da održavaju "rat" s policijom

8) nije te strah, a sam kažeš da ideš samo na utakmice reprezentacije, jer onda skoro nikad ne bude nereda... malo mi nije jasan tvoj odgovor..

4 i 6) Jednostavno te ne mogu razumjeti. Postavim ti link gdje osoba iz vrha policije zadužena za osiguranja sportskih susreta govori kakva je i zašto procedura. Dakle, tu je proceduru netko propisao nakon temeljitog proučavanja materije i nakon pronalaska najučinkovitijeg i najsvrsishodnijeg načina rješavanja paljenja pirotehnike. I ti sad ti pričaš o favelama itd. Pa ako ti nije jasno zašto je procedura upravo ovakva, zašto ne pošalješ mail MUP-u i PU s pitanjem zašto su sami propisali takav postupak, a onda ga se nisu držali.

8) Zato jer sam na utakmici Dinama sa svojih 106 kg i 32 godine starosti i s Dinamovim dresom na leđima u očima specijalaca potencijalni huligan i šljam kojeg treba razbiti čim ih slučajno pogledam, a na utakmicama repke sam s dresom repke pravi hrvatski sin, domljub i pravi navijač.
Stipe
2010-05-07T11:08:56Z
fist wrote:

8) Zato jer sam na utakmici Dinama sa svojih 106 kg i 32 godine starosti i s Dinamovim dresom na leđima u očima specijalaca potencijalni huligan i šljam kojeg treba razbiti čim ih slučajno pogledam

IMO previđaš kako je zapravo došlo do toga. Odnosno, tko je kriv za to što si potencijalni huligan.
Jer potencijalni huligan si u očima bilo kojeg građanina koji taj dan prolazi gradom pa naiđe na tebe, ne samo u očima specijalaca.
Prema tome, lako je zaključiti tko je kriv za tu sliku.
To će tako i biti dok se navijanje i razbijanje ne razgraniče, a to će trajati dugo i zahtijevati određene mjere koje su već spominjane na temi.

Isto tako, među huliganima je postalo neko "herojsko djelo" udariti ili napasti policajca, zaštitara ili bilo koga trećeg koji tamo za tu svoju crkavicu mora imati posla s takvom ekipom. Totalna nebuloza. Pri tome je neovisno radi li se u HR policiji ili bilo kojoj drugoj, jer slične su scene i iz inozemstva gdje su bili naši navijači.
To je druga paradigma koju treba iskorjeniti. Između ostalog, i sami navijači bi se trebali distancirati od takvih stvari.

-Stipe
Similar Topics
Users browsing this topic